Сончево и многу топло, од среда пад на температурите

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Попладне претежно во западните делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21°C, а максималната ќе достигне од 29 до 37°C. УВ=8.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 35°C.

До вторник ќе биде топло со променлива облачност и со услови за изолирана нестабилност претежно во планинските региони. Од среда ќе дува умерен до засилен ветер и во попладневните часови од денот ќе има повремено пороен дожд проследен со грмежи, а температурите ќе опаднат за неколку степени.

реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Македонија

За три дена нови 108 случаи на COVID-19

Read more

27 години од атентатот врз претседателот Киро Глигоров

Read more

Наместо зеленило и градинки, ќе никнат нови згради во Хром и Дексион

Read more

Претпладне претежно сончево, попладне можен дожд

Read more
 

Вести

Spiegel: ЕУ ќе обучи 15.000 украински војници

Читај повеќе

Откриени 12 мигранти во близина на Неготино, приведени двајца криумчари

Читај повеќе

Ослободен генералниот директор на нуклеарната централа Запорожје

Читај повеќе

Шведска испрати брод за да го испита истекувањето на Северен поток

Читај повеќе

Американската полиција трага по сериски убиец во Калифорнија

Читај повеќе

Цените на гасот паѓаат откако Норвешка ги обнови залихите

Читај повеќе

Гевгеличанец приведен за обљуба на малолетник

Читај повеќе

За три дена нови 108 случаи на COVID-19

Читај повеќе

Руската Дума ги ратификуваше договорите за анексија на украинските региони

Читај повеќе