Ф1

Организаторите на шпанското Гран при подготвени да одржат трка во текот на летото

Организаторите на шпанското Гран при подготвени да одржат трка во текот на летото

Директорот на Формула 1 трката во Барселона, Жоан Фонсер, изјави дека преговара со раководството на натпреварувањето за одржување на сесија во текот на летото.
Read more
Откажано и Француското ГП, сезоната почнува од Австрија?

Откажано и Француското ГП, сезоната почнува од Австрија?

Денеска и официјално е донесена одлука дека новата сезона нема да почне од Франција, а од Ф1 излегоа со најава дека нивните надежите паѓаат на Австрија и 5 јули.
Read more
Ред Бул го поддржa Ферари за буџетот, Мерцедес со изненадувачки став

Ред Бул го поддржa Ферари за буџетот, Мерцедес со изненадувачки став

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, го поддржа мислењето на неговиот колега во Ферари, Матијас Биното и како и Италијанецот се изјасни против намалувањето на буџетот за помалку од 145 милиони долари.
Read more
Ферари се закани дека ќе ја напушти Формула 1 доколку се намалат буџетите

Ферари се закани дека ќе ја напушти Формула 1 доколку се намалат буџетите

Тимот на Ферари ќе размисли за напуштање на Формула 1 доколку тимските буџети се намалат уште еднаш како мерка против кризата во спортот по светската пандемија на COVID-19.
Read more
Леклер го освои виртуелното Гран при на Кина

Леклер го освои виртуелното Гран при на Кина

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер, победи на виртуелното Гран при на Кина, што се одржа во неделата вечерта.
Read more
Фетел: Веќе јасно кажав дека сакам да останам во Ферари

Фетел: Веќе јасно кажав дека сакам да останам во Ферари

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел, потврди дека на прво место би сакал да продолжи да вози за Ферари. Тој веќе почнал разговори со одговорните лица за можното потпишување на нов договор.
Read more
Прингл: Ситуацијата во Австрија ќе биде клучна за британското ГП

Прингл: Ситуацијата во Австрија ќе биде клучна за британското ГП

Спортскиот директор на Силверстон, Стјуарт Прингл, изјави дека ситуацијата со трката во Шпилберг ќе биде пресудна за одлуката за одржување на британското гран-при, закажано за 19 јули.
Read more
Кратење на платите и во Ф1

Кратење на платите и во Ф1

Хамилтон и Фетел се последните возачи кои се согласија на кратење на платите за да им помогнат на своите тимови да ја предводат финансиската криза.
Read more
 Шефот на Ред Бул не исклучува можност паузата во Формула 1 да трае до мај

Шефот на Ред Бул не исклучува можност паузата во Формула 1 да трае до мај

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер изјави дека принудната пролетна пауза во сезоната 2020 во Формула 1 може да биде продолжена до почетокот на мај.
Read more
Понуда што се одбива: Ферари му нуди нов договор на Фетел, но за драстично помала плата

Понуда што се одбива: Ферари му нуди нов договор на Фетел, но за драстично помала плата

Ферари изрази подготвеност за продолжување на договорот со Себастијан Фетел за уште една година, меѓутоа за драстично помала плата.
Read more
Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Во негов познат стил, Флавио Бријаторе го даде своето мислење за споредбите меѓу Михаел Шумахер и Луис Хамилтон, кои сè повеќе се прават.
Read more
Кубица: Шест тима од Ф1 беа заинтересирани за мене

Кубица: Шест тима од Ф1 беа заинтересирани за мене

Тимскиот тркач на АРТ во серијалот ДТМ и пилот за тестирања на Алфа Ромео 1 во Формула 1, Роберт Кубица, изјави дека бил во преговори со шест различни екипи од Ф1 шампионатот пред сезоната 2020.
Read more
реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Во Санџак осамна албанско знаме, интервенираше српската војска

Read more