Ф1

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, ќе добие нова шасија на болидот за претстојното Гран при на Шпанија. Тимот од Маранело ова го објави во официјална изјава.
Read more

Верстапен победник на јубилејната трка во Формула 1

Пилотот на Ред Бул Макс Верстапен забележа победа на денешното Гран при на „Силверстоун“ во знак на јубилејниот 70-ти роденден на Формула 1.
Read more

Верстапен не верува во чудо: Хамилтон ќе биде шампион

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, смета дека ништо не може да го спречи Луис Хамилтон да стане шампион во Формула 1 и во сезоната 2020.
Read more
play_arrow
filter

Фетел: Не му верував на болидот

Пилотот на Ферари Себастијан Фетел ги сумираше резултатите од британското Гран при кое го заврши на 10. место и освои само бод.
Read more

Ферари: Болидот е дизајнерска грешка, немаме шанси за титула пред 2022 година

Претседателот на Ферари, Џон Елкан, призна дека новиот автомобил е „дизајнерска грешка“ и Скудерија нема шанси да се бори за титулата до 2022 година, кога ќе стапат на сила новите правила во Формула 1.
Read more

Португалското Гран при ќе се одржи со гледачи

Португалските власти соопштија дека трката во Портимау ќе се одржи со гледачи. Големата награда на Формула 1 ќе се одржи во Португалија од 23 до 25 октомври, пренесува Grandia.
Read more

Очајнички потег на Ферари: Од пензија го враќа човекот заслужен за успесите на Шумахер

Ферари соопшти дека направено е реструктурирање на позициите во тимот, што беше очекувано по катастрофалниот старт во сезоната.
Read more

Ботас: Јас и Хамилтон ќе се бориме за трофејот

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас ги сподели своите ставови за неговата конфронтација со клупскиот колега Луис Хамилтон во борбата за титулата во сезоната 2020 година.
Read more

Хамилтон победи на „Хунгароринг“

Луис Хамилтон беше убедливо најдобар на денешната трка во Унгарија каде ја имаше пол-позицијата, го извозе најбрзиот круг и целната линија ја мина прв.
Read more

Тод: Го видов Шумахер, се надевам дека целиот свет ќе може да го стори истото

Поранешниот прв човек на тимот на Ферари во Формула 1, Жан Тод, изјави дека е информиран за ситуацијата со која се соочува Михаел Шумахер со години.
Read more

Двајца позитивни на коронавирусот во Ф1

Од Формула 1 првично објавија дека сите тестови за новиот вирус COVID-19 се негативни, но странските медиуми дошле до поинаков заклучок. Две лица се заразени со коронавирус.
Read more

Биното пред отказ во Ферари

Директорот на Формула 1 тимот Ферари, Матија Биното, може наскоро да биде отпуштен, пренесува Corriere della Sera.
Read more
реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Дневен биланс: 141 новозаразен од COVID-19, 4 лица починаа

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more