Фудбал

filter

Како се сака националниот тим!

На Facebook профилот на Фудбалската репрезентација на Македонија денеска беа објавени портрети на неколкумина од нашите репрезентативци во
Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Македонскиот фудбалски дрес на коj е симболизирано државното осмокрако сонце во црвено – жолта и бела комбинација е најубав во конкуренција на 24-те учесници на ЕУРО 2020, во избор на американската телевизиска мре
Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Кога Мишел Платини ja промовираше своjaтa идеја уште во 2012 година дека ЕУРО2020 треба да се одржи во повеќе европски градови отколку во една земја домаќин, зборот што тој го користеше за да ја опише својата идеј
Read more

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Ѕвездата на австрискиот состав Мaрко Арнаутовиќ истакна дека неговите соиграчи се свесни за квалитетот што го поседува македонската фудбалска репрезентација и во ниту еден момент нема да го потценат противникот.
Read more

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Англиската фудбалска репрезентација е со најголема вредност од сите учесници на ЕУРО 2020. Македонија од 24 екипи се наоѓа на претпоследно место.
Read more

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Голгетерот Иван Тричковски имаше уште една одлична сезона во кипарското првенство, а одличната форма се надева да ја продолжи и на континенталниот собир.
Read more
filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

УЕФА ги откри имињата на судиите кои ќе судат на натпреварот помеѓу Австрија и Македонија в недела.
Read more

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Турскиот селектор очекува тешка битка на отворањето вечерва против Италија, но верува дека неговата репрезентација може и да дојде до победата.
Read more

Вечерва почнува Европското фудбалско првенство

Со натпреварот Турција - Италија, вечерва од 21 часот стартува Европското фудбалско првенство.
Read more
play_arrow

Алиоски лудува, Елмас лумпува во Букурешт

Македонските репрезентативци очигледно одлично се забавуваат во Букурешт во пресрет на Европското првенство.
Read more
play_arrow

Идеалната стартна постава на ЕУРО 2020 според HITC Sevens

ЕУРО 2020 ја скокотка фантазијата на HITC Sevens, па неизбежно беше дека ќе видиме избор на идеалната екипа составена од играчи кои ќе заиграат за своите репрезентации на претстојното Европско.
Read more
filter

УЕФА наложи корекции на украинскиот дрес за ЕУРО

УЕФА делумно ја прифати жалбата на Русија поднесена поради изгледот на новиот дрес со кој украинската фудбалска репрезентација ќе настапи на ЕУРО 2020.
Read more
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more