Фудбал

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Битолскиот фудбалски клуб се најде меѓу најлошите 10 клубови на Стариот континент, бидејќи сѐ уште нема победа сезонава.
Read more

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Потпретседателот на Интер откри дека гласините за можниот трансфер на Меси во Интер биле апсолутно невистинити бидејќи италијанскиот шампион воопшто не бил во игра за неговиот потпис.
Read more
play_arrow

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Веќе подолго време може да се најдат тврдења дека пропагандната машина на Северна Кореја има монтирано снимки за да создаде „доказ“ пред народот дека мистериозната и изолирана земја ги има освоено ФИФА Светските првенства
Read more

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти денеска белградскиот клуб.
Read more
play_arrow

Спектакл на Олд Трафорд: Триумф на „Црвените ѓаволи“ во режија на Роналдо

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го победија Арсенал во исклучително возбудливо дерби од 14. коло на Премиер лигата со резултат 3:2.
Read more

Ериксен се врати на зелениот терен кај клубот од детството

Бидејќи во Италија е забрането да се бават со фудбал луѓе кои имаат срцеви прпблеми, Кристијан Ериксен се врати во татковината и почна да тренира со Оденсе.
Read more
filter

Зошто Мексико го промени фудбалскиот амблем?

После долги години Мексиканската фудбалска федерација претстави ново лого, многу поразлично од досегашните.
Read more
play_arrow

Салах се изнасмеа за пласманот на Златна топка

По синоќешната победа во дербито над Евертон, Мохамед Салах го коментираше и неговиот пласман на дури 7. место во рангирањето за наградата Златна топка.
Read more

Скандалот на Јуве го носи и Роналдо пред јавен обвинител?

Според италијанските медиуми и Кристијано Роналдо ќе треба да разговара со торинскиот јавен обвинител околу матните работи во сметководството на неговиот поранешен клуб.
Read more

Елмас го одигра јубилејниот 100. натпревар за Наполи

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас го одигра јубилејниот 100. натпревар во дресот на италијанскиот прволигаш Наполи во синоќешното драматично реми од 2:2 на гостински терен против Сасуоло во рамки на 15.
Read more

Тоти: Барса никогаш не ме побара, ќе беше убаво да заиграв таму

Легендата на Рома, која никогаш не го напушти клубот, а го одби Реал Мадрид, откри дека жали што немал шанса да заигра за Барселона.
Read more

Пенал драма на сите куп натпревари, елиминирани Шкендија и Шкупи

Во игра остана актуелниот шампион Силекс, а главните фаворити Шкендија и Шкупи доживеаја елиминации откако на сите три натпревари победникот беше решен по изведувањето на пенали.
Read more
реклама

Првата капсула за евтаназија одобрена во Швајцарија

Read more

Еврото какво што го знаеме наскоро заминува во историјата

Read more

Три лоши навики на интелигентните луѓе

Read more

Љубовен хороскоп: Во кои знаци се раѓаат најдобрите сопрузи?

Read more