Фудбал

filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

УЕФА ги откри имињата на судиите кои ќе судат на натпреварот помеѓу Австрија и Македонија в недела.
Read more

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Турскиот селектор очекува тешка битка на отворањето вечерва против Италија, но верува дека неговата репрезентација може и да дојде до победата.
Read more

Вечерва почнува Европското фудбалско првенство

Со натпреварот Турција - Италија, вечерва од 21 часот стартува Европското фудбалско првенство.
Read more
play_arrow

Алиоски лудува, Елмас лумпува во Букурешт

Македонските репрезентативци очигледно одлично се забавуваат во Букурешт во пресрет на Европското првенство.
Read more
play_arrow

Идеалната стартна постава на ЕУРО 2020 според HITC Sevens

ЕУРО 2020 ја скокотка фантазијата на HITC Sevens, па неизбежно беше дека ќе видиме избор на идеалната екипа составена од играчи кои ќе заиграат за своите репрезентации на претстојното Европско.
Read more
filter

УЕФА наложи корекции на украинскиот дрес за ЕУРО

УЕФА делумно ја прифати жалбата на Русија поднесена поради изгледот на новиот дрес со кој украинската фудбалска репрезентација ќе настапи на ЕУРО 2020.
Read more

Конте објасни зошто го одби Тотенхем

По разделбата со Интер италијанскиот стратег имаше отворена понуда за враќање во Премиер лигата, но не ја прифати.
Read more

Димитриевски: Нашата цел е да ја поминеме групата

На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија.
Read more

Гризман за Меси: Му даваш диња, а тој ја претвора во кавијар

Французинот ги негира сите шпекулации дека нема добар однос со Меси и воедно порача дека ужива да игра со него.
Read more

Само пет гола го делат Роналдо од светскиот рекорд

Репрезентацијата на Португалија синоќа во Лисабон го совлада Израел со 4:0 во пријателски натпревар. Вториот гол го постигна Кристијано Роналдо. Тој има 43 гола на последните 42 натпревара за Португалија.
Read more

УЕФА суспендираше руски судија и латвиски клуб поради местење натпревари

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) му изрече 10-годишна суспензија на рускиот судија Сергеј Лапочкин, додека латвискиот фудбалски клуб Вентспилс е казнет со 7-годишна забрана за настап во еврокуповите поради местење натпревари.
Read more

Сари седнува на клупата на Лацио

Клубот од Рим веднаш најде замена за испразнетото столче по заминувањето на Симоне Инѕаги и тоа во поранешниот предводник на Јуве, Челси, Наполи и Емполи.
Read more
реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Путин: Замислете да испратиме војска до вашите граници

Read more