Кошарка

play_arrow

Денвер го совлада Лејкерс и се врати во игра

Играчите на Денвер Нагетс успеаја да победат во третата партија и да се вратат во игра за титулата на Западот не дозволувајќи им на Лејкерс да избегаат на 3-0.
Read more

Плејмејкерот на Работнички позитивен на COVID-19

Проблеми за тимот од Градски Парк откако Американецот Демиер Питс ќе мора да оди во карантин поради позитивен тест.
Read more
play_arrow

Само еден збор на Дејвис по победничката тројка: Коби!

Лос Анџелес Лејкерс синоќа ги победија Денвер Нагетс со 105:103 и дојдоа до водство во серијата со 2:0.
Read more

Ни магијата на Јокиќ не беше доволна против моќните Лејкерс 

Лос Анџелес Лејкерс во вториот натпревар во финалето на Западната конференција во НВА доигрувањето ги победија Денвер Нагетс со 105:103 и дојдоа до водство во серијата со 2:0.
Read more
play_arrow

НБА: Бостон Селтикс го возврати ударот

Кошаркарите на Бостон одговорија соодветно по двата последователни порази од Мајами и се вратија во серијата по 117:106, намалувајќи ја разликата на 1-2.
Read more
play_arrow

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Мишко Ражнатовиќ, менаџерот на српскиот кошаркар Никола Јокиќ, раскажува како од просечен играч направил НБА ѕвезда и дека не можел ни да замисли дека толку брзо ќе направи ваква кариера.
Read more
play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Кошаркарот на Милвоки Бакс, Гркот Јанис Адетокунбо е прогласен за најкорисен играч во сезоната во НБА.
Read more
play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Кошаркарскиот тим на Мајами ја продолжува серијата победи во плејофот во НБА и по 106:101 поведе со 2:0 против Бостон во финалето на Истокот, ставајќи ги Селтикс во многу тешка позиција.
Read more

Лејкерс ја менуваат стратегијата поради Јокиќ

Тренерот на Лос Анџелес Лејкерс, Френк Вогел, е воодушевен од играта на центарот на Денвер, Никола Јокиќ.
Read more

НБА ја прогласи идеалната петорка за сезоната 2019/20

Најсилната светска кошаркарска лига ја објави идеалната петорка за сезоната 2019/20.
Read more
play_arrow

Јокиќ и Мареј го надминаа достигнувањето на Џордан

Кошаркарите на Денвер, Никола Јокиќ и Џамал Мареј го престигнаа легендарниот Мајкл Џордан по број на победи во седми натпревар во плеј-офот во НБА.
Read more
play_arrow

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Кошаркарите на Денвер Нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес Клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија.
Read more