Останати спортови

Одбојкарите ги добија противниците за ЕУРО 2021

Македонската машка одбојкарска репрезентација се падна во група со кодомаќинот Финска и со уште два ривала со кои играше и на претходниот континентален собир.
Read more

Хабиб одбил 100 милиони долари понудени за една борба

Рускиот ММА борач Хабиб Нурмагомедов е еден од најпопуларните борачи во историјата на лесна категорија, со скоро 29 победи и 0 порази.
Read more

Прв шаховски турнир со награди во криптовалути

Циклусот од 10 турнири за најдобар светски играч во брзопотезен шах продолжува со Шестиот шампионски турнир, што ќе се одржи од утре до 31 мај на интернет страницата chess24.com.
Read more

Викендов 200 атлетичари ќе се натпреваруваат на Куп на Македонија

Куп на Македонија за сениори/ки ќе се одржи викендов во организација на Атлетската федерација на Македонија во Националната Арена „Тодор Проески“.
Read more

Викендов 52. издание на традиционалниот Илинденски кајак слалом ИКАС 2021

Во спортско рекреативниот центар Матка, денеска и утре се одржува традиционалниот Меѓународен Илинденски кајак слалом ИКАС, една од трите најстари манифестации во кајак на диви води во Европа.
Read more

Одбојкарите го совладаа Кипар на стартот на Европската сребрена лига

Македонската одбојкарска репрезентација со максимални 3:0 во сетови го совлада Кипар синоќа во Струмица во премиерниот натпревар од групната фаза во овогодишното издание на Европската сребрена лига.
Read more
play_arrow

Како Бразил го дочека УФЦ шампионот Оливеира?

Бразилскиот УФЦ борач Чарлс Оливеира се врати дома откако минатиот викенд го освои шампионскиот појас на УФЦ.
Read more
play_arrow

Оливеира во солзи го наследи Хабиб на УФЦ престолот

Чарлс Оливиера стана нов шампион во лесна категорија по УФЦ настанот 262 што се одржа во преполната Toyota Center Arena во Хјустон, прв по повлекувањето на Хабиб Нурмагомедов кој го остави престолот празен.
Read more

Мекгрегор најплатен спортист во светот

Ирскиот борец Конор Мекгрегор е најплатен спортист во глобални рамки во изминатите 12 месеци со инкасирани вкупно 180 милиони долари, објави денеска економскиот магазин Forbes.
Read more

Борба сепак ќе има: Потврден боксерскиот спектакл Фјури – Џошуа

Долгоочекуваниот меч за обединување на титулите во тешка категорија меѓу британските боксери Ентони Џошуа и Тајсон Фјури ќе се одржи во август во Саудиска Арабија.
Read more
play_arrow

Георгиевски: Во Токио одиме по златото

По освоената А норма, за Олимпискиот турнир во Токио, најдобриот македонски теквондист, Дејан Георгиевски, денес одржа прес-конференција на која ја истакна амбицијата за освојување на златен медал на претстојниот најголем спортски планетар
Read more

Историски успех за македонското теквондо, Георгиевски обезбеди настап на ОИ во Токио

Таеквондистот Дејан Георгиевски е првиот македонски спортист кој обезбеди настап на претстојните Олимписки игри во Токио, откако денеска триумфираше во категоријата над 80 килограми на квалификацискиот турнир во Софија.
Read more
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more