Спорт

Таткото на Ѓоковиќ снимен со навивачи со проруски знамиња на Австралија опен

Таткото на Новак Ѓоковиќ беше снимен како позира со навивачи кои вееја руски и проруски знамиња на Австралија опен. Украинскиот амбасадор рече дека ваквите сцени се срамни.
Read more
play_arrow

Мајсторијата на Дембеле ја однесе Барса во полуфиналето на Купот на кралот

Барселона го победи Реал Сосиедад со 1:0 во четвртфиналето на Купот на кралот и се пласираше во полуфиналето. Стрелец на единствениот гол беше Усман Дембеле во 52. минута.
Read more

УЕФА го премести Суперкупот од Русија во Грција и воведе неколку измени

Атина на место на рускиот град Казањ ќе биде домаќин на Суперкупот за оваа сезона, одлучи денеска УЕФА на состанокот на Извршниот одбор на Нион на кој воведе и измени во системот на натпреварување во Лигата на нации и во квалификациите за
Read more

Шпанска серија: Пике ја изневерил и новата девојка - со адвокатката

Откако Шакира неодамна и трета песна посвети на раскинувањето со Пике, изгледа дека фудбалерот не планира да се смири.
Read more

Ракометарите ја совладаа Јужна Кореја и завршија на 27. место

Македонската ракометна репрезентација со победа се прости од настапот на Мундијалот во Полска и Чешка каде на крајот оствари пласман на 27. место од вкупно 32 учеснички.
Read more
play_arrow

Имола казнета поради Ф1 болид со прегласен V8 мотор

Во Формула 1 одамна нема билиди со брутален звук од моторите што беше карактеристично за овој спорт, но легендарната патека „Имола“ доби казна поради еден прегласен V8 мотор.
Read more

Ракометниот свет во шок: Бруно Мартини уапсен поради педофилија

Претседателот на Француската ракометна федерација (ФФХБ) Бруно Мартини (52) се соочува со обвиненија за сексуална експлоатација на малолетници и снимање детска порнографија.
Read more

Marca излезе со тврдење за иднината на Модриќ во Реал

Капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ, изминативе неколку дена често се поврзува со трансфер во Саудиска Арабија, а сега реномираната Marca тврди дека знае што ќе се случи со него и Реал Мадрид.
Read more

Дали УЕФА го менува системот на квалификации за Мундијал?

УЕФА размислува за сериозни промени во квалификацискиот систем за Светското првенство во 2026 година, пишува Diario As.
Read more

Направена полуфиналната жрепка за Лигата на нации - две интересни двојки

УЕФА денеска ја направи жрепката за завршниот фајнл-фор турнир во Лигата на нации 2022/2023, а очекувано фортуната донесе две интересни пресметки.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ си поигра со Рубљов и избори полуфинале во Мелбурн

Деветкратниот освојувач на Австралија опен се пласираше во полуфиналето на овогодишното издание од првиот Грен слен турнир откако со убедливи 3:0 го среди рускиот тенисер Андреј Рубљов.
Read more

Голманот на Њукасл нема примено гол од 6 ноември

Голманот на Њукасл и англиски репрезентативец Ник Поуп синоќа ја продолжи неверојатната серија на натпревари без примен гол, стигнувајќи до 10, што претставува 901 минута активна игра или повеќе од 15 часа.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more