Спорт

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Денеска почнува новата сезона во италијанската Серија А. Ова е последен од големите шампионати на континентот, кој сè уште не е започнат, но денес битките на Апенините се враќаат во полна сила.
Read more
play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Кошаркарот на Милвоки Бакс, Гркот Јанис Адетокунбо е прогласен за најкорисен играч во сезоната во НБА.
Read more

Се враќа публиката во Калчото: В недела на две средби ќе има гледачи

Викендов почнува новата сезона во Серија А која ќе почне без публика на стадионите со исклучок на два натпревара каде регионалната власт отиде контра Владата.
Read more

ГП во Монца е најдобра трка сезонава според фановите

Со 9 извозени трки, 4 различни победници, 10 различни подиуми и сезоната 2020 веќе стана една од највозбудливите и најинтересните.
Read more

Игуаин потпиша за Интер Мајами

Се официјализираше трансферот на играчот на Јувентус преку Барата за кого ова ќе биде прво искуство во МЛС.
Read more

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

УЕФА денеска ја направи и жрепката за последното квалификациско коло за пласман во фазата по групи од Лига Европа, а единствен македонски преостанат учесник е тетовска Шкендија.
Read more
play_arrow

Фернандеш е играч на сезоната во Манчестер Јунајтед

Иако дојде на полусезона, португалскиот голгетер успеа да остави таков впечаток што ја освои наградата за најдобар играч на клубот за изминатата сезона.
Read more

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Колумбискиот играч за врска Хамес Родригес преминал бесплатно од Реал Мадрид во Евертон.
Read more

Осака се повлекува од Ролан Гарос

Шампионката на УС Опен, Наоми Осака нема да учествува на претстојниот Ролан Гарос поради повреда на колкот, соопшти таа. 
Read more
play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Англиските медиуми беа доста критични по тешкиот пресврт преку кој Тотенхем го елиминираше освојувачот на Купот и Суперкупот на Бугарија – Локомотив во Пловдив во второто квалификациско коло од Лига Европа.
Read more
play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Кошаркарскиот тим на Мајами ја продолжува серијата победи во плејофот во НБА и по 106:101 поведе со 2:0 против Бостон во финалето на Истокот, ставајќи ги Селтикс во многу тешка позиција.
Read more

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Натпреварите од второто квалификациско коло во Лигата на Европа се одиграа во четвртокот.
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more