Спорт

Касиљас соопшти дека се пензионира

Легендарниот шпански голман објави дека официјално се пензионира од активно играње фудбал.
Read more

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Новата сезона во калчото ќе почне многу подоцна од како што сме навикнати и тоа дури на 19 септември. Така одлучи Лега Калчо на синоќешниот останок.
Read more

Силекс неносител во ЛШ, жрепката в недела

Македонскиот претставник во Лигата на шампионите ќе стартува од позиција на неносител, односно ќе добие условно кажано посилен противник.
Read more
play_arrow

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Лос Анџелес Лејкерс ноќеска го завери првото место во Западната конференција, што е прво такво достигнување на тимот по цели 10 години.
Read more

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Раководството на англиската Премиер лига објави нови упатства за судиите.
Read more
play_arrow
filter

Фетел: Не му верував на болидот

Пилотот на Ферари Себастијан Фетел ги сумираше резултатите од британското Гран при кое го заврши на 10. место и освои само бод.
Read more
play_arrow
filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Тимот на Џеноа за кој настапува македонскиот репрезентативец Горан Пандев и следната сезона ќе игра во најквалитетното фудбалско натпреварување во Италија.
Read more
play_arrow

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Орландо Меџик убедливо ги совладаа Сакраменто Кингс со 132:116 во натпреварот од регуларниот дел на НБА лигата.
Read more

Венгер ги именува фаворитите во Лигата на шампиони

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер ги кажа своите фаворити во тековната Лига на шампиони.
Read more
play_arrow

Барса сака 10 милиони евра за Ракитиќ

Раководството на Барселона се согласи да го продаде играчот од средниот ред Иван Ракитиќ на Севиља, пренесува Mundo Deportivo.
Read more
play_arrow

Лацио му нуди двојно поголема плата на Имобиле

Раководството на Лацио ќе понуди нов договор на топ стрелецот на тимот, Чиро Имобиле, со скоро двојно зголемување на платата.
Read more
play_arrow

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерс

Актуелниот шампион Торонто го совлада тимот на Лос Анџелес Лејкерс со 107:92 во нивниот прв натпревар од рестартирањето на регуларната сезона во НБА во Орландо.
Read more
реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Во Санџак осамна албанско знаме, интервенираше српската војска

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more