Спорт

Довициозо ќе го напушти Дукати на крајот на 2020 година

Италијанецот Андреа Довициозо ќе го напушти тимот на Дукати во Мото ГП по завршувањето на тековната сезона, потврди менаџерот на вице-шампионот за последните три години, Симоне Батистела.
Read more
play_arrow

Поставен нов светски рекорд на 5.000 метри во Монако

Атлетиката синоќа оствари триумфално враќање за време на Дијамантската лига во Монако.
Read more
play_arrow
filter

Познати сите учесници во НБА плеј-офот

Со одигрувањето на синоќешните последни четири натпревари заврши региларниот дел во најсилната кошаркарска лига на светот по што познати се сите клубови кои ќе разигруваат за титулата.
Read more

Петковски: Одиме по бодови против Беласица, ама без потценување

По бламажата од 0:6 во првото коло, Беласица денеска гостува кај Работнички кој, пак, мора да го поправи впечатокот бидејќи во последните моменти доживеа пораз минатиот викенд.
Read more
play_arrow

Прв пат по 1946 година Барса прими 8 голови

Катастрофален и понижувачки пораз ѝ нанесе минхенски Баерн на големата Барселона давајќи ѝ дури 8 голови, нешто што на Каталонците не им се случило од далечната 1946 година.
Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Во најновата анализа на HITC Sevens се разгледуваат седум менаџери кои успешно воделе и клуб и репрезентација истовремено.
Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

YouTube каналот за Tifo Football презентира информативни, илустрирани фудбалски анализи. Во најновиот серијал „Разумни трансфери“ ги анализира најдобрите варијанти за трансфери кои ќе им годат на клубовите, финансиски и организациски.
Read more

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Никола Јокиќ и Денвер Нагетс првиот натпревар против Јута Џез во плејофот ќе го одиграат во понеделник од 19 часот и 30 минути по централноевропско време.
Read more

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, тешко го проголта поразот од 1:2 против РБ Лајпциг синоќа и елиминацијата на неговиот тим во четвртфиналето од Лигата на шампионите.
Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Ф8 форматот на Лигата на шампионите нема да се повтори во иднина, изјави претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, велејќи дека би било невозможно да се најде место во веќе пренатрупаниот календар.
Read more

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, одлучи сепак да се појави на УС Опен и да се обиде да ја освои титулата до која не дојде лани.
Read more
filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Германскиот Турчин му се налути на Арсенал затоа што клубот не го поддржа кога побара поддршка за муслиманите во Кина кои според него се угнетени.
Read more
реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Дневен биланс: 141 новозаразен од COVID-19, 4 лица починаа

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more