Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Шведскиот скијач Кале Халфварсон (34) се здоби со навистина необична спортска повреда за време на скијачки натпревар во Финска.

На несреќниот Швеѓанец му замрзнал пенисот за време на трката како последица на ниските температури.

„Ми замрзна пенисот. Навистина. Чувствував дека нешто не е во ред на три круга пред крајот. Морав да лежам во шаторот десет минути за да го загреам, многу ме болеше. Тоа е најлошата болка што сум ја доживеал во животот Беше ужасно“, изјави Халфварсон за шведски Expressen по трката од 20 километри од Светскиот куп во Рука.

Температурата на стартот на трката во североисточниот дел на Финска беше -15 степени Целзиусови, а Халфварсон заврши на 18. место.

Инаку, ова е втор пат Халфварсон да ја има оваа повреда и на иста патека, па се пошегува.

„За среќа, наскоро ќе добијам уште едно дете, ако вака продолжи, тешко дека ќе можам повеќе да имам деца“, изјави освојувачот на три медали на Светско првенство.

реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Останати спортови

Светскиот рекорд на 400 метри нема да биде признат

Read more

Вајт откри неверојатна награда што Путин му ја дал на Хабиб откако го среди Мекгрегор

Read more

Доаѓа револуција во атлетиката: Скокот во далечина никогаш повеќе нема да биде ист

Read more

Ништо од олимпискиот сон: МОК го одби барањето на Пакјао да настапи на ЛОИ

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Денвер ја доби репризата на ланското финале со Мајами

Читај повеќе

Брозовиќ на суд го доби Кралот на папараците

Читај повеќе

Бабунски: Жал ми е што не потпишав со Партизан

Читај повеќе

Шестмина сигурни во Дрим-тимот за ЛОИ во Париз

Читај повеќе

Погба: Одземено ми е сѐ што изградив во професионалната кариера

Читај повеќе
  • play_arrow

Светскиот рекорд на 400 метри нема да биде признат

Читај повеќе

Капитенот на Барса ги одби саудиските милиони поради неговата сопруга Израелка

Читај повеќе

Погба речиси протеран од фудбалот - доби суспензија од 4 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Почнува најбрзиот циркус во светот: Стартот од Бахреин, денеска тренинг, в сабота трка

Читај повеќе