Србија: Маж уби брачна двојка, па се закла

На влезот во Ново Насеље, во Сурдулица, јужна Србија, денеска беа најдени три тела покрај возило „опел зафир“.

Полицијата се сомнева дека мажот со иницијали Д.А. со автомобилот прегазил маж на 52 години, усмртувајќи го на самото место, а потоа излегол од возилото и ја убил неговата сопруга која имала 46 години.

Потоа Д.А. (52) извршил самоубиство, пресекувајќи си го вратот со нож.

Според неофицијални извори на РТС, се работи за убиство од страст, односно мотивот се нерасчистени емотивни односи.

реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Регион

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Вучиќ: Од петок полициски час, ситуацијата во Белград е алармантна

Read more

Каква е состојбата со COVID-19 во регионот?

Read more

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Зоран Заев

Read more

Вести

Познати личности бараат отстранување на спомениците на Конфедерацијата

Читај повеќе

Комисијата за заразни болести: Влез во земјава само со ПСР тест за граѓаните на Србија, Косово, БиХ и Црна Гора

Читај повеќе

На полноќ завршува пријавувањето за гласање на лицата со COVID-19, болните и немоќните

Читај повеќе

Симулација на безбедно гласање со примена на сите здравствени мерки и препораки

Читај повеќе

Од денеска сончево без врнежи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Читај повеќе
  • filter

Топлес протест против Макрон во Париз

Читај повеќе
  • play_arrow

Вучиќ: Од петок полициски час, ситуацијата во Белград е алармантна

Читај повеќе

Каква е состојбата со COVID-19 во регионот?

Читај повеќе