Среде Карачи во Пакистан се урна патнички авион

Патнички авион со 107 луѓе се урна во предградие на Карачи само минута пред да слета.

Авион на пакистанската авиокомпанија PIA со лет PK-303 од Лахоре за Карачи се урна близу Џинах меѓународниот аеродром.

Во авионот имало 99 патници и 8 членови на екипажот, а засега нема информација за евентуални преживеани.

Авионот марка Airbus A320 имал веќе два неуспешни обиди за слетување и се урнал при третиот.

реклама

Свет

Брегзит во ќорсокак – дали преговорите ќе пропаднат?

Read more

Зафатот со гушење при апсење ќе биде укинат во Минеаполис

Read more

Трамп: Коронавирусот е многу лош подарок од Кина

Read more

Демонстранти запалија полицаец во Мексико

Read more

Вести

Чулев: На земјава ѝ се потребни избори, но здравјето на граѓаните е приоритет

Читај повеќе

125 нови заразени со коронавирус, 46 се од Скопје

Читај повеќе

Филипче: Објавувањето број на новозаразени не смее да биде трка на ексклузивитет

Читај повеќе

Еден новозаболен и еден починат од COVID-19 во Прилеп

Читај повеќе

Маж приведен во Скопје за навреда на полицајци

Читај повеќе

МЗ: Филипче не прикривал 20 случаи на заболени од COVID-19

Читај повеќе

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Читај повеќе

Маж од кавадаречко приведен за недозволено поседување оружје

Читај повеќе

Брегзит во ќорсокак – дали преговорите ќе пропаднат?

Читај повеќе