НБА 2021/22

Среде прес заѕвони мобилниот на Дончиќ со песна од Дара Бубамара

Одличниот словенечки центар го предводеше својот Далас до победата над Бостон постигнувајќи 26 поени, а потоа несакајќи го украде шоуто на прес-конференцијата по натпреварот.

Имено, додека Лука Дончиќ зборуваше на пресот заѕвони неговиот мобилен телефон. Бидејќи заборавил да го намали тонот, случајно откри дека мелодијата на ѕвонење му е песната на Дара Бубамара „Dobro jutro nikome“.

Remote video URL

Дончиќ се извини и се насмеа откако му заѕвони телефонот, па продолжи да зборува. Словенецот е еден од кошаркарите од Балканот кои промовираат музика од овие простори и редовно прави шоуа на натпреварите во НБА со својот соиграч Боби Марјановиќ.

реклама

Кошарка

Војдан Стојановски уште две сезони во МЗТ

Read more

Букмејкерите за новата сезона најмногу шанси им даваат на Бостон и на Феникс

Read more

Јончевски: Пласман на ЕУРО по пауза од 10 години би бил успех за оваа репрезентација

Read more

Ултиматум на Дурент: Ќе останам ако ги отпуштите овие двајца

Read more
 

Спорт

Работнички гневен на лошото судење против Академија Пандев

Читај повеќе

Тен Хаг ги казни фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Ивановски не го заврши маратонот, златото на градите на Рингер

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте до Тухел: Требаше да те сопнам, ќе беше заслужено

Читај повеќе
  • play_arrow

За првата победа Мурињо частел 60 пици

Читај повеќе
  • play_arrow

Халеп победничка на турнирот во Торонто

Читај повеќе

Чави: Левандовски ќе почне да дава голови, само е прашање на време

Читај повеќе

Војдан Стојановски уште две сезони во МЗТ

Читај повеќе
  • play_arrow

За неколку седунди 8 болиди се забија во ограда

Читај повеќе