Стадионот на Шкупи суспендиран на 6 натпревари поради инцидентите со Шкендија

Дисциплинската комисија на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) денес му изрече на актуелниот шампион Шкупи забрана да биде домаќин на својот стадион во Чаир на шест натпревари поради инцидентите кои навивачите ги предизвикаа при гостувањето на Шкендија во четвртфиналето од националниот куп.

Шкупи во следните пет натпревари ќе биде домаќин надвор од Скопје, најмалку 100 километри од својот стадион, бидејќи додека ја чекаше висината на казната го игра дуелот против Скопје во есенскиот дел од сезоната во ПМФЛ на стадионот во Кичево.

Казната не вклучува Шкупи следните пет натпревари надвор од Скопје да ги игра зад затворени врати. 

Тагови
реклама

Фудбал

Ибра на 41 година најави големо враќање: Ќе се пее друга песна

Read more

Марсеј го уништи сонот за двојна титула на моќниот ПСЖ

Read more

Саудиски принц богато ги награди фудбалерите на Ал Хилал за пласманот во финалето на СКП

Read more

Кој е Доменико Тедеско, новиот селектор на Белгија?

Read more
 

Спорт

Ибра на 41 година најави големо враќање: Ќе се пее друга песна

Читај повеќе

Лејкерс се зезнаа – добија играч што го отпуштија во 2017 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Марсеј го уништи сонот за двојна титула на моќниот ПСЖ

Читај повеќе

Саудиски принц богато ги награди фудбалерите на Ал Хилал за пласманот во финалето на СКП

Читај повеќе

Повеќе спортисти загинаа во земјотресот, фудбалерот Атсу сè уште заробен под урнатините

Читај повеќе

Кој е Доменико Тедеско, новиот селектор на Белгија?

Читај повеќе

Хрватскиот фудбал во црно: Почина Чиро Блажевиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои фудбалски клубови се основани од цркви или религиозни групи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше отворањето на ЗОИ во Сараево во 1984?

Читај повеќе