„Star Trek: Discovery“ продолжува наесен

CBS најави трета сезона на „Star Trek: Discovery“, со прикажување од 15 октомври.

Обожавателите на „Star Trek“ веројатно ќе се израдуваат на веста дека третата сезона на „Star Trek: Discovery“ нема да биде одложена поради пандемијата на коронавирусот, туку ќе почне со емитување од 15 октомври со стриминг на CBS All Access.

„Discovery“ е веројатно најконтроверзниот дел од „Star Trek“ серијалот бидејќи прилично ги подели фановите поради зголемената доза насилство, мрачната содржина, ликовите и актерите за кои некои традиционалисти сметаат дека не се вклопуваат во замислата за славната научно-фантастична серија.

Благодарение на високиот буџет CBS создаде целосно нов визуелен идентитет на „Star Trek“, но некои елементи не им се допаднаа на обожавателите.

Сепак, првите две сезони постигнаа голем успех и привлекоа нова генерација обожаватели на „Star Trek“.

Remote video URL
Тагови
реклама

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Instagram убавици во бикини

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more

Филм & ТВ

Премиера на „ТМ“ – македонскиот филм снимен со 0 денари буџет

Read more

Дали Том Харди е новиот Џејмс Бонд?

Read more

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Read more

„Медена Земја“ продолжува да ја фасцинира светската публика и критика

Read more

Сцена

Премиера на „ТМ“ – македонскиот филм снимен со 0 денари буџет

Читај повеќе

Дали Том Харди е новиот Џејмс Бонд?

Читај повеќе
  • play_arrow

Песната „Сакам да живеам“ од Нокаут победничка на 35. „Макфест“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Читај повеќе

„Медена Земја“ продолжува да ја фасцинира светската публика и критика

Читај повеќе

„Стела“ блесна на отворањето на Синедејс, програмата продолжува со кина на отворено низ цело Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Читај повеќе

Колкупати „Metallica“ гостувала во секоја земја?

Читај повеќе