Страстен бакнеж за Адријана Лима во Кан

Манекенката Адријана Лима беше една од главните ѕвезди на премиерата на филмот Indiana Jones and the Dial of Destiny на Канскиот филмски фестивал.

На црвениот тепих во Кан друштво ѝ правеше нејзиниот партнер Андре Лемер. Парот изгледаше вљубено како и секогаш, а во еден момент следеше и страстен бакнеж.

Манекенката носеше елегантен црн фустан со голема жолта панделка што завршува на грбот, а изгледот го заокружи со коса собрана во пунџа и впечатлива шминка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)

Познатата манекенка неодамна се врати на манекенството по четиригодишна пауза, во соработка со брендот Victoria's Secret.

Потоа откри дека повторно е заштитно лице на најпознатиот бренд за долна облека за жени, а реакциите на нејзините многубројни следбеници беа позитивни.

Remote video URL
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Стил

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Read more

Пирс Броснан и син му Парис позираа заедно во модна кампања

Read more

Линда Евангелиста тврди дека била злоставувана за време на бракот

Read more

Модата станува сè побизарна: Дизајнер претстави колекција извалкани и искинати гаќи

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Читај повеќе

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Читај повеќе

12 причини за лош здив - можe да укажуваат на сериозен здравствен проблем

Читај повеќе

Карактерни особини на мажите кои имаат богат сексуален живот

Читај повеќе