Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Стресот стана дел од нашиот секојдневен живот особено за време на пандемијата. Парите, работата и семејните обврски се главна причина за стресните ситуации. 

Треба сериозно да помислите на вашето ментално здравје. Треба да бидете свесни дека стресот влијае на целокупното физичко здравје, но и на вашата среќа.

Што да направите за да си помогнете? Погледнете го новото видео на д-р Ентони Балдузи во кое детално објаснува како стресот влијае на вашето здравје и како да си помогнете.

реклама

Здравје

Јогуртот и кефирот прават чуда за имунитетот

Read more

Истражување: Лекови базирани на антитела штитат од COVID-19

Read more

Боледувањето од британскиот сој не е толку тешко како што се стравуваше

Read more

Корисни трикови како да се ослободите од мачнина

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Read more
play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more
play_arrow

Пет здрави навики за да ја задржите идеалната тежина

Read more
play_arrow

Интензивни вежби за секси и затегнат задник

Read more
play_arrow

Кога детето за топки е непријателски расположено

Read more
play_arrow

Ако Земјата се судри со Марс, која планета ќе преживее?

Read more
play_arrow

Десетте најдобри вежби за секси задник и нозе

Read more
play_arrow

Седум големи градови без популарен фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Треба да зборуваме за непотизмот во фудбалот

Read more
play_arrow

Протести во Данска против масовно корона-тестирање

Read more
play_arrow

Протести во Флорида поради мерките против COVID-19

Read more