Студентската реклама што ја изигнорира Adidas стана вирален хит

Еугер Мерхер, 26- годишен студент на филмска академија, самоиницијативно направи мотивирачко и емотивнo видео што вклучува патики Adidas - одлична бесплатна реклама за овој бренд.

Иако младиот режисер најпрво го испратил видеото кај маркетинг тимот од Adidas, тие го изигнорирале и не добил никаков одговор. По ова решил да го постави видеото на Youtube, каде набрзо стана вирален хит. 

 

Рекламата се фокусира на поранешен германски маратонец, кој своите пензионерски денови ги поминува во дом за стари лица. Тој е несреќен, сè додека не најде стари Adidas патики и ќе реши да ја оживее активноста од младоста и да отиде на трчање. Што се случува понатаму, дознајте во видеото.

 

реклама

Реклами

Coca-Cola ја објави новата божикна реклама

Read more

Реклама која е премногу секси за Велика Британија и за Швајцарија

Read more

Замислете Снуп Дог да ви достави храна до дома

Read more
Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Read more

Нови видеа

play_arrow

Чиј е Ерусалим?

Read more
play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Read more
play_arrow

Поглед во луксузниот Aston Martin DB11 кој чини 800.000 илјади долари

Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела

Read more
play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Read more
play_arrow

Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Седум интересни факти за машкото тело

Read more
play_arrow

Што ако вселената би била полна со воздух?

Read more
play_arrow

Како ќе ви се смени телото ако возите велосипед 30 минути секој ден?

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши копии на хорор филмови

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Venom 2“ со Вуди Харелсон и Том Харди

Read more
play_arrow

Девет работи што не сте ги знаеле за диетата и слабеењето

Read more