Студентската реклама што ја изигнорира Adidas стана вирален хит

Еугер Мерхер, 26- годишен студент на филмска академија, самоиницијативно направи мотивирачко и емотивнo видео што вклучува патики Adidas - одлична бесплатна реклама за овој бренд.

Иако младиот режисер најпрво го испратил видеото кај маркетинг тимот од Adidas, тие го изигнорирале и не добил никаков одговор. По ова решил да го постави видеото на Youtube, каде набрзо стана вирален хит. 

 

Рекламата се фокусира на поранешен германски маратонец, кој своите пензионерски денови ги поминува во дом за стари лица. Тој е несреќен, сè додека не најде стари Adidas патики и ќе реши да ја оживее активноста од младоста и да отиде на трчање. Што се случува понатаму, дознајте во видеото.

 

реклама

Реклами

Coca-Cola ја објави новата божикна реклама

Read more

Реклама која е премногу секси за Велика Британија и за Швајцарија

Read more

Замислете Снуп Дог да ви достави храна до дома

Read more
Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Read more
play_arrow

Како би функционирала Влада на Обединетата Земја?

Read more
play_arrow

Зошто чувствувате умор после јадење?

Read more
play_arrow

Како Кина го копира Западот?

Read more
play_arrow

Вака звучи кога покрај вас ќе „прошиша“ Mеrcedes AMG E63 S

Read more
play_arrow

Колку време треба да бидете на диета за да направите стомачни?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW E46 M3 или Toyota GR Yaris?

Read more
play_arrow

Објавен финалниот трејлер за „Black Widow“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Што ако човекот никогаш не стапнеше на Месечината?

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди во мај

Read more
play_arrow

10 минути пилатес за цврсти нозе

Read more