Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Доколку не знаете што е ghosting, веројатно не сте го доживеале, а ако знаете и сте го поминале - жал ни е.

Тоа е начин на кој одредени луѓе ја прекинуваат комуникацијата со партнерот били симпатијата така што одеднаш престануваат да се јавуваат и ги игнорираат. Ова игнорирање може многу да ја повреди личноста која е напуштена, особено ако се работи зџа вистинска љубовна врска. Луѓето кои наеднаш престануваат да се јавуваат често не се свесни за својата суровост, а на нивното однесување влијае и нивниот хороскопски знак.

Водолија

Ова е знак кој најчесто напушта без збор. Водолиите се познати по својата емотивна резервираност, а некои ги сметаат за прилично бесчувствителни. Кога не им е гајле за некого, едноставно заминуваат без зборови и драми.

Близнаци

Често го менуваат мислењето, а се премислуваат и кога ќе се заљубат. Ако на Близнаците им налета некоја друга можност, лесно ќе се попалат и едноставно ќе престанат да се јавуваат на партнерот или симпатијата.

Стрелец

Овој знак е најсуров кога станува збор за игнорирање. Ќе го увери партнерот и партнерката дека е лудо заљубен и среќен, а потоа одеднаш ќе го снема.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Живот

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Read more

Како да препознаете квалитетни јајца?

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе