Suzuki Across или Toyota RAV4?

Јапонскиот произведувач за купувачите во Европа ќе го претстави новиот SUV Suzuki Across со plug in хибриден погон кој е ист како моделот Toyota RAV4.

Suzuki Across plug-in Hybrid е првиот модел на оваа компанија кој настана во соработка со Toyota.

 

Suziki ги смени фаровите, маската на ладилникот, предниот браник, но сè уште изгледа исто како моделот на Toyota.

Toyota RAV4

Suziki Across го придвижува 2,5-литарски четирицилиндричен бензин со 178 коњски сили и 228 Nm кој во комбинација со електричниот мотор развива 306 коњски сили, а силата се пренесува на сите 4 тркала.

Oд Suzuki велат дека овој SUV во продажните салони пристигнува наесен и тогаш ќе биде позната и неговата цена.

Remote video URL
Тагови
реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Авто новости

Како изгледа новиот Audi RS3?

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

7 автомобили за кои не би очекувале дeка имаат над 1.000 КС

Read more

Пристигнува електричниот Alfa Romeo GTV

Read more
 

Автомобили

  • filter

Како изгледа новиот Audi RS3?

Читај повеќе

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Читај повеќе
  • play_arrow

7 автомобили за кои не би очекувале дeка имаат над 1.000 КС

Читај повеќе

Пристигнува електричниот Alfa Romeo GTV

Читај повеќе
  • filter

Претставен новиот Porsche 911 GTS со 480 коњски сили

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставни трикови со кои ќе го разладите врелиот автомобил за 10 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи новиот Bugatti Bolide со 1850 коњски сили?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Volkswagen го претстави Golf GTE Skylight Wörthersee

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Peugeot 308 караван

Читај повеќе