Светските автомобилски новинари го тестираат хиперспортскиот прототип на Римац

Секој ден, по двајца светски познати автомобилски новинари го тестираат прототипот C_Two.

И додека само што почна да се крева прашина околу најавата на Мате Римац за проект за самовозечките, електрични такси возила во вредност од околу 454,2 милиони евра, тој сподели нова вест преку социјалните мрежи.

Станува збор за неговиот хиперспортски автомобил C_Two. Имено, Римац соопшти дека секој ден, по двајца реномирани светски автомобилски новинари го тестираат прототипот C_Two и ги проверуваат карактеристиките на автомобилот во чиј развој, според него, биле вложени над 130 милиони евра.

Првите впечатоци за хиперспортскиот автомобил, кој Мате интерно го нарекува Hypercar, ќе бидат познати оваа недела, кога ќе бидат објавени резултатите од над десет тестови.

Судејќи според објавеното видео, тимот одлично се забавуваше, а Мате беше особено задоволен од тоа како се однесува автомобилот при дрифтање.

Тагови
реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

Концепти

Volkswagen го претстави Golf GTE Skylight Wörthersee

Read more

Светските автомобилски новинари го тестираат хиперспортскиот прототип на Римац

Read more

Кинеска компанија подготвува автомобил кој го прочистува воздухот

Read more

Electron Quasar: Хиперавтомобил кој ќе развива 2.300 КС

Read more
 

Автомобили

  • filter

Поглед во тјунираниот Mercedes AMG GLE Coupé со 800 КС

Читај повеќе

Хаос во Германија: Уништени радари за брзо возење, штетата се брои во милиони евра

Читај повеќе

Што кога автомобилот се тресе додека е во лер?

Читај повеќе
  • filter

Испорачан последниот произведен Bugatti Divo

Читај повеќе

Скапа играчка: Кој може да си дозволи електричен автомобил?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога ќе видиме „безвоздушни“ гуми на патиштата?

Читај повеќе

Audi A1 ќе се пензионира

Читај повеќе

Како се мери брзината на автомобилите?

Читај повеќе

Сакате брзо возење? Ова се земјите со најмали ограничувања на брзината на автопат

Читај повеќе