2.МФЛ

play_arrow

И во Втората лига има мајстори за слободни

Викендов почна новата сезона во второлигашката конкуренција, а на натпреварите видовме и неколку одлично изведени слободни удари кои завршија со голови.
Read more

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Денеска на пладне во просториите на ФФМ се одржа жрепката за новата сезона во двете групи во Втората македонска фудбалска лига.
Read more

Драгана Костова е првата жена која ќе тренира машки клуб во Македонија

Росоман 83 е прв македонски машки фудбалски клуб со женски тренер.  Екипата која сезонава ќе настапува во Втората лига група Исток скрши големо табу за нашите простори.
Read more
play_arrow

Осогово сами си го прават филмот: Промоција на дресови како во Калчо

Играат во македонската Втора лига, ама имаат право да сонуваат и ако ништо друго сами да си го направат филмот.
Read more
filter

Пехчевските фудбалери со тим-билдинг како од Премиер лига

Играчите на второлигашот Кит-Го вежбаа стрелање во Малешевијата успешно одработувајќи тим-билдинг.
Read more

Тетекс повторно второлигаш преку фузија со Лабуништа

По една сезона во третолигашката конкуренција, екипата на Тетекс од Тетово преку фузија се враќа во Втората лига. Донесени и првите две засилувања.
Read more

Велешта ќе биде дел од 2.МФЛ Запад, Росоман 83 и Слога 1934 ги пополнуваат местата во 2.МФЛ Исток

Екипата на Велешта ќе биде дел од Втората лига Запад во натпреварувачката сезона 2020/21 откако денеска ја посака жрепката. 
Read more

Утре жрепката за пополнување на вторите лиги, 5 екипи сонуваат за две места

Во текот на утрешниот ден во просториите на Фудбалската федерација на Македонија ќе биде извршена жрепката за одредување на последните членови на двете втирилигашки групи во новата сезона.
Read more

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за 2.МФЛ Запад

Натпреварувачката комисија во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука за откажување на бараж натпреварите за пополнување на Втората лига група Запад.
Read more

ФФМ потврди, ќе се играат второлигашките баражи

Првите официјални натпревари во Македонија по прекинот поради пандемијата со коронавирусот ќе почнат од 7 јули и тоа ќе бидат баражи за пополнување на двете второлигашки групи.
Read more
ФФМ одлучи, сезонава пола второлигаши испаѓаат

ФФМ одлучи, сезонава пола второлигаши испаѓаат

И наредната сезона втората лига ќе има две групи, но со по 8 клубови наместо сегашните 10. Тоа значи дека сезонава од секоја група сигурно испаѓаат по 4, а бројката може да оди и до 6 во зависност од други околности.
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more