5G технологија

play_arrow

Проф. Филиповска: Зрачењето од 5G не е опасно

На незнаење и страв од непознатото во 90 проценти се темелат негативните коментари за 5G мрежата, а најдобар одговор на тоа е борбата со лажните вести, оценија учесниците на дебатата „Дигитални предизвици за општествена транформација“, што
Read more

Се тестира технологија за 6G мрежа

Во Кина се тестира технологија за 6G мрежа.
Read more
реклама

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Instagram убавици во бикини

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more