Алексеј Навални

Експресен одговор за Навални од Кремљ

Само неколку часа откако сите светски новински агенции пренесоа дел од интервјуто што Алексеј Навални го даде за германски Spiegel, стигна одговор од Кремљ.
Read more
play_arrow

Додека закрепнуваше во Берлин, во Русија сè му запленија

Банкарската сметка на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е замрзната, а неговиот стан во Москва е запленет поради судска парница, вели неговата портпаролка Кира Јармиш.
Read more

Алексеј Навални пуштен од болница

Рускиот опозиционер Алексеј Навални ја напушти берлинската болница во која беше лекуван откако на 20 август беше отруен со нервен гас – Новичок.
Read more

Руското Обвинителство бара да го сослуша Навални во Германија

Руското државно обвинителство сака да го сослуша Алексеј Навални во Германија, каде што е во болницата, и да ги открие деталите за неговото патување во Новосибирск и Томск.
Read more

Навални од болница: Уште ми се тресат нозете

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални објави фотографија на Instagram на која се гледа како се симнува по скали и напиша дека неговиот пат кон закрепнување е „јасен, но долг“.
Read more

Навални номиниран за Нобелова награда за мир

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е номиниран за Нобелова награда за мир, објави Сергеј Ерофеев, професор на Универзитетот Рутгерс во Њу Џерси.
Read more

Навални објави фотографија од болница: Дишам самостојно

Read more

Франција го осуди случајот на Навални како „кривично дело“

Франција смета дека станува збор за „кривично дело“ во однос на случајот на рускиот опозиционер Алексеј Навални, кој според германските лекари е жртва на труење, и побара од руските власти „брза и транспарентна истрага“, јави дописникот н
Read more

Меркел ја повика Русија да го испита труењето на Навални

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ја повика Русија да го испита наводното труење на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални и да ги изведе сторителите пред лицето на правдата, откако лекарите пронајдоа траги од отровна супстан
Read more

Кој се обиде да го убие Алексеј Навални?

Списокот на осомничени кои сакаа Алексеј Навален да „боледува“ е подолг.
Read more
play_arrow
filter

Навални во кома донесен во Берлин, почнаа обемните испитувања

Берлинската болница Charite денеска почна да спроведува „обемни“ дијагностички тестови врз рускиот дисидент Алексеј Навални, кој се наоѓа во кома.
Read more

Лекарите тврдат дека во телото на Навални не се пронајдени траги од труење

Главниот доктор на болницата во Омск, Александар Мураховски, ги негираше тврдењата дека супстанцијата пронајдена во телото на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, наводно била опасна по неговиот живот и околината, наведувајќи дека сит
Read more
реклама

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Прељубниците имаат навики кои ги издаваат: Дали сте ги забележале?

Read more

Зависност од порнографија: Кои се симптомите и како точно се лекува?

Read more