Аманда Горман

Аманда Горман е првата поетеса на насловната на Vogue

Аманда Горман најмногу внимание привлече со нејзиното рецитирање на инаугурацијата на американскиот претседател Џо Бајден, а сега стана првата поетеса на насловната страница на Vogue.
Read more
play_arrow

Која е девојката што го одушеви светот на инаугурацијата на Бајден?

Долгоочекуваниот ден на инаугурацијата на новиот американски претседател Џо Бајден донесе многу преседани: прва потпретседателка на САД во историјата, исто така прва потпретседателка со азиско-афроамериканско пот
Read more
реклама

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Read more

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кои се симптомите на индискиот сој на коронавирус?

Read more