Android

Microsoft предупредува: На опасност се изложени милиони Android уреди

Истражувачите од Microsoft 365 Defender открија сериозни пропусти во претходно инсталираните системски апликации за Android на неколку големи меѓународни мобилни провајдери.
Read more

Android алатка за Windows 11 инсталира Trojan малвер

Кога Microsoft конечно го додаде Android Subsystem за да ги активира Android апликациите, се појавија прблеми за голем број корисници.
Read more

Апликација што ги брише последните 15 минути од историјата на пребарување

Google конечно дозволува да се избришат последните 15 минути од историјата на пребарување како дел од апликацијата Android, според објава на The Verge.
Read more

Samsung најавува уште побрзо ажурирање на телефоните во Европа

Samsung го повлече првиот потег, време е и другите производители да почнат со оваа практика.
Read more

Ова се најдобрите Android апликации за 2021

Google ја објави листата co најдобри апликации и игри за Android.
Read more

Google забрани уште 25 Android апликации  - избришете ги веднаш

Корисниците на Android смартфони уште еднаш се предупредени за низа малициозни апликации што Google ги забрани, а оваа последна серија забранети апликации може сериозно да ги чини оние што ги презеле.
Read more
реклама

Луѓето се ужасни: Разочарувачка фотографија од една од најубавите плажи во светот

Read more

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

12 август 30 п.н.е. - Клеопатра се самоубила по поразот на Марко Антониј од Октавијан

Read more

Четири хороскопски знаци на кои есента им носи многу пари

Read more