антисемитизам

Алжирски џудист се повлече од ОИ поради потенцијален израелски противник

Алжирскиот џудист Фети Нурин го откажа настапот на Олимписките игри во Токио, откако жрепката навести можност да има борба на турнирот против израелскиот претставник Тохар Бутбул.
Read more

И Миа Калифа против Израел

Поранешната порно актерка е обвинета за антисемитизам откако објави фотка на која пие вино од 1943 година и го критикува „израелскиот апартхејд“.
Read more
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more