Apple

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Read more

Apple веќе нема да го произведува компјутерот iMac Pro

Apple веќе нема да го произведува iMac Pro, нивниот најмоќeн компјутер.
Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на полначот на iPhone 12?

Apple неодамна ја претстави новата серија iPhone 12. Интересно е тоа што новите смартфони се продаваат без полнач и слушалки.
Read more
play_arrow
filter

Сè што треба да знаете за новиот iPhone 12 Pro

Компанијата Apple на 13 октомври ја претстави новата серија iPhone 12.
Read more

Apple идната недела ќе го претстави новиот iPhone

Американската компанија Apple новиот iPhone 12 ќе го претстави идниот вторник, на 13 октомври.
Read more
play_arrow

Колкава моќ има „големата четворка“ - Amazon, Apple, Google и Facebook?

Првите луѓе на најголемите технолошки компании Facebook, Apple, Аmazon и Google вчера беа на сослушување пред американските конгресмени, кои ќе се обидат да ја утврдат нивната пазарна моќ.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more