Apple

play_arrow

Apple направи заштитни маски за вработените

Дизајнери од компанијата Apple направија заштитна маска специјално за нивните вработени. Таа може да се пере и носи по неколку пати.
Read more
play_arrow

Стигна новиот iOS 14 софтвер за уредите на Apple

Apple денеска го пушти новиот iOS 14 софтвер на сите поддржани iPhone уреди.
Read more
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more