Apple

Повеќе меморија за iPhone Pro од следната година

Во споредба со Android смартфоните, iPhone моделите имаат помалку RAM. Се очекува дека од наредната година ќе имаат повеќе меморија.
Read more
play_arrow

Што ново ќе претстават на денешниот настан на Apple?

За денеска е закажан настанот на Apple на кој се очекува дека ќе го претстават новиот iPhone 13.
Read more

Apple ја претстави MagSafe батеријата за iPhone 12

Компанијата Apple ја претстави и на своите купувачи им ја понуда MagSafe Battery Pack батеријата која е наменета за iPhone 12.
Read more

Што може да очекуваме од новите најевтини модели на iPhone?

Среде пандемија, Apple лани воведе нова генерација уреди iPhone SE кои внесоа нова и модерна технологија, и хардвер со стариот дизајн, а се покажаа доста популарни меѓу корисниците.
Read more

Samsung го надмина Apple по број на продадени телефони во првиот квартал од годинава

 
Read more

Apple купува компанија на секои три до четири седмици

„Apple купи околу 100 компании во последните шест години“, откри извршниот директор на компанијата Тим Кук, пренесе BBC.
Read more
play_arrow
filter

Поглед во новиот iPhone 12 mini

Компанијата Apple во октомври ја претстави новата серија iPhone 12.
Read more

Само во една земја iPhone 12 мора да се продава со слушалки

Во една земја, и покрај најавите на Apple, слушалките ќе доаѓаат во пакет со уред iPhone 12.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more