Арачиново

Спасовски: Нема пријава од полицицајци дека некој ги избркал од Арачиново

Read more

Стоилковски: Криминалци избркале полицајци од Арачиново

„Оливер Спасовски, СДС и ДУИ се сериозна опасност за функционирањето на МВР и за безбедноста на граѓаните пред растечкиот криминал, насилството и самоволието“, изјави на прес-конференција Наум Столковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ .
Read more

Приведени три лица за физичкиот напад на градоначалникот на Арачиново

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје ги приведоа Р.А., Р.А. и Б.А.
Read more

Физички напaднат градоначалникот на Општина Арачиново

Read more

Бектеши: Најдено е решение за снабдувањето со струја во Арачиново

Read more

Повредени и приведени повеќе лица по престрелка во Арачиново

Во селото Арачиново околу 2 часот по полноќ се случила престрелка по претходна расправија поради долг при што се ранети и приведени повеќе лица, информираа денеска од Министерството за внатрешни работи.
Read more
play_arrow

МВР со детали и снимка за полициската акција во Арачиново

Министерството за внатрешни работи денеска сузби организирана криминална група инволвирана во вршење на криминални активности од областа на недозволена трговија со оружје и дрога, соопшти портпаролот на МВР Тони Ангеловски.
Read more

Побаран притвор за шестмина осомничени за најдената дрога во Арачиново

 Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе наредба за спроведување истражна постапка против шест лица, сите од Скопје, поради постоење на основано сомневање дека како соизвршители го сториле кривичното дело – Неовластено производство
Read more
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more