авиокомпании

play_arrow

Безбедносни мерки при лет кои авиокомпаниите не ни ги кажуваат

Пред секое полетување стјуардесите набрзина ни покажуваат безбедносни мерки за „не дај Боже“. Но, тоа воопшто не е сѐ што би требало да знаеме за безбеден лет.
Read more

United Airlines праќа 2.850 пилоти на принуден одмор

Авиокомпанијата United Airlines соопшти дека оваа есен ќе испрати до 2.850 пилоти на принуден одмор, освен ако американската Влада не им обезбеди поголема помош на авиокомпаниите за покривање на деловните трошоци за време на падот поради п
Read more

Wizz Air ги суспендираше летовите помеѓу Италија и С. Македонија

Нискобуџетната авиокомпанија Wizz Air денеска најави дека како резултат на рестрикциите за патување од страна на италијанските власти наменети за летовите до Република Северна Македонија, ги суспендира сите летови помеѓу Италија и нашата
Read more

Без маска нема влез во авион во САД

Патниците на американските авиокомпании кои одбиваат да носат заштитни маски, би можеле да бидат спречени да се качат во авионот, соопшти групата Airlines for America.
Read more

Сугарески: Се разговара за отворање на аеродромите, сè уште е рано за одлука

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска изјави дека сè уште е рано да се донесе одлука за отворање на аеродромите.
Read more

Easy Jet ќе отпушти околу 4.500 работници поради пандемијата со COVID-19

Британската нискобуџетна авиокомпанија Easy Jet во втората половина од годината ќе лета со 30% намален капацитет и со самото тоа ќе укине околу 4.500 работни места и ќе го намали бројот на авиони поради пандемијата на новиот коронавирус.
Read more

Аеродром во Цирих ќе користи роботи за чистење на просториите

Аеродромот „Flughafen Zürich“ планира да користи роботи коишто ќе ги чистат просториите, како и автомати за продажба на маски.
Read more

Air Serbia на 21 мај почнува со летови за четири европски дестинации, од 7 јуни и за Скопје

Авио компанијата Air Serbia објави дека од 21 мај ќе ги врати летовите на ограничен број дестинации, кон Лондон, Цирих, Франкфурт и Виена, и дека овие летови ќе бидат редовни.
Read more

Како ќе изгледа патувањето со авион во „новата нормала“?

Некои од големите авиокомпании веќе соопштија
Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Read more

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Read more

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Read more