авиони

За малку избегнат судир на патнички авион и НЛО

Застрашувачки извештај открива дека патнички авион Boeing 737 за секунди избегнал катастрофа откако при слетувањето во Лидс на патот му се нашол неидентификуван летечки објект.
Read more
play_arrow

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Патничките авиони, како што предвидуваат стручњаци, во блиска иднина ќе може да летаат во формација како што тоа го прават птиците во јато.
Read more
play_arrow
filter

Словенија го произведе првиот комплетно електричен и сертифициран авион

Словенечката компанија Pipistrel го произведе првиот 100 отсто електричен сертифициран авион.
Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Таканареченото воздух-воздух полнење на гориво е еден од најтешките маневри во воената авијација.
Read more
play_arrow

Како авиокомпаниите ги паркираат илјадниците приземјени авиони?

Пандемијата со коронавирусот страшно ја погоди авионската индустрија. Куп авиони се приземјени, а за сите нив авиокомпаниите треба да им најдат паркинг место.
Read more
реклама

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Прељубниците имаат навики кои ги издаваат: Дали сте ги забележале?

Read more

Зависност од порнографија: Кои се симптомите и како точно се лекува?

Read more