автомобил

Грешка која многумина ја прават, а го уништува автомобилот

Грешката што многумина ја прават е возењето со што помалку вртежи. Имаме вкоренето мислење дека ваквото возење носи бројни придобивки, меѓу кои и помала потрошувачка, но тоа не е точно.
Read more

Најдолговечните модели на автомобили: Се произведуваат повеќе од половина век

Автомобилската индустрија е богата со модели кои оставиле длабока трага во историјата и се продадени во десетици милиони примероци. Некои од нив имаат работен век повеќе од 80 години.
Read more
play_arrow

Георгина ја покажа внатрешноста на гаражата со возниот парк на Роналдо

Кристијано Роналдо од почетокот на својата фудбалска кариера важи за голем љубител на скапи автомобили, а во серијата на  Netflix „I Am Georgina“ неговата сопруга ја покажа внатрешноста на гаражата во која се наоѓаат „чудовиштата“ вредни 1
Read more
play_arrow

Хит видео: Како Русин за секунда чисти снег од автомобил

Ретки се оние кои уживаат во чистењето на снегот од возилата на минусни температури. Но, тоа е неизбежна работа која го чека секој возач кој го оставил возилото на снег, особено во студената Русија.
Read more

Како правилно да постапите ако автомобилот е заглавен во снег?

Без разлика во кое возило се наоѓате, има неколку работи што можете да ги направите за да ги подобрите шансите да излезете од снегот.
Read more

Зошто треба секогаш да го отворате автомобилот со десната рака?

Дури и паркираните автомобили може да бидат опасни, особено за случајни минувачи и велосипедисти.
Read more
play_arrow

10 трикови кои ќе ви заштедат гориво

Како да трошите помалку пари за гориво? Има десетина начини кои со малку внимание и анализа можете да ги претворите во финансиска заштеда.
Read more
play_arrow

Едноставни трикови со кои ќе го разладите врелиот автомобил за 10 секунди

Да се седне во внатрешноста на загреан автомобил не само што е многу непријатно, туку може да биде и опасно за здравјето.
Read more
реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more