Баерн Минхен

filter

Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Фудбалерите на Баерн синоќа го победија тимот на Баер со 4:0 на Алијанц Арената во 8.
Read more

Баерн радикално штеди: Без гас и топла вода на Алијанц Арена

Read more
play_arrow

Историски дебакл на Баерн, Милер им се извини на навивачите

Фудбалерите на Баерн Минхен го претрпеа едниот од најтешките порази во клупската историја.
Read more

Баерн може да го продаде Левандовски за 60 милиони евра

Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски може да ги смени клубовите во текот на летниот преоден рок. За фудбалерот е заинтересиран Реал Мадрид.
Read more

Милер: Да победевме 6:3 никој немаше да зборува за примените голови

Баварците капитулираа во три наврати, но нивната одбрана немаше да биде на тапет доколку нападот синоќа беше на висина на задачата, смета напаѓачот на актуелниот бранител на титулата.
Read more

Ако не дојдеш со Audi, ич не доаѓај

Bild објави дека Кингсли Коман од Баерн (24) ќе биде казнет затоа што дошол на тренинг со погрешен автомобил.
Read more

Толисо суспендиран бидејќи се тетовирал во време на корона

Баерн без премногу драма вчера го победи Хофенхајм со 4:1.
Read more
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more