баклава

play_arrow

Баклава чизкејк – рецепт што го освои Instagram

Баклава чизкејк е комбинација од два десерти кои многумина ги обожаваат, а рецептот го освои Instagram и другите социјални мрежи.
Read more

Предлог за десерт: Баклава со бадеми и со суво грозје

Малку поинаква баклава во чиј вкус сите ќе уживате.
Read more

Малку поинаков рецепт за Бајрам: Дали би пробале баклава со Nutella?

Доколку сакате да пробате малку поинаков деликатес за време на претстојниот Бајрам, зошто да не подготвите баклава со Nutella?
Read more
реклама

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Read more

САД одби да објави снимки од соборените НЛО-а: Тоа е строго доверливо

Read more