Барселона

Барса се испишмани за Дани Алвес

Read more

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Во каталонскиот гигант Барселона се лути бидејќи во медиумите протекуваат информации од клубот и поради тоа решиле да тргнат во потрага по „кртот“ во соблекувалната.
Read more
play_arrow

Барселона му нанесе тежок пораз на Реал во Далас

Барселона го победи својот најголем ривал Реал Мадрид со 3:0 во пријателскиот натпревар одигран синоќа во Далас.
Read more

Лапорта: За две години ќе имаме поконкурентен состав

Read more

Иниеста: Постои шанса Меси да се врати во Барселона

Read more

Првиот човек на Барса бесен, смачено му е од некои играчи

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта е незадоволен од резултатите на каталонскиот клуб во Лигата на шампионите, тврди шпанскиот новинар Хосе Алварес Аја.  
Read more
play_arrow

Димитриевски го запре и Левандовски, повторно МВП против Барса

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е прогласен за најкорисен играч на синоќешниот дуел што го имаше неговиот тим Рајо Ваљекано со Барселона.
Read more

Со потписот за Барса Обамејанг го прекрши ветувањето кон дедо му

Пјер-Емерик Обамејанг денеска стана фудбалер на Барселона и на тој начин го погази зборот што му го дал на својот дедо во 2014 година.
Read more

Тоти: Барса никогаш не ме побара, ќе беше убаво да заиграв таму

Легендата на Рома, која никогаш не го напушти клубот, а го одби Реал Мадрид, откри дека жали што немал шанса да заигра за Барселона.
Read more

Агуеро одбил да ја земе десетката на Меси

Аргентинскиот напаѓач објасни зошто одбил да го земе дресот со бројот 10 кој стана слободен со заминувањето на Лео Меси.
Read more

Роналдињо: Меси мора да остане во Барса

Поранешниот бразилски витуоз смета дека неговиот некогашен соиграч од Барселона едноставно мора да остане во клубот до пензионирањето.
Read more

Барселона ја продолжува војната со УЕФА: Објави ЛГБТ знаме како поддршка на Минхен

Read more
реклама

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more