Бил Гејтс

Бил Гејтс: Подобро да платам за вакцини отколку за патување на Марс

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека повеќе би сакал да плати за вакцини отколку за патување на Марс. Тој мисли дека не е добра идеја да се трошат пари за патување на Црвената планета.
Read more

Пакистан го награди Бил Гејтс за ублажување на сиромаштијата и искоренување болести

Пакистан го награди ко-основачот на Microsoft, милијардерот Бил Гејтс, со второто највисоко цивилно признание Хилал-е-Пакистан, за ублажување на сиромаштијата и неговата посветеност на искоренувањето болести, како што се полио и туберкулоз
Read more

Гејтс: Пандемијата ќе заврши во текот на 2022 година

Милијардерот Бил Гејтс омикрон варијантата на коронавирусот ја нарече „загрижувачка“, но додаде дека „акутната“ фаза на пандемијата ќе заврши во 2022 година.
Read more

Бил Гејтс: Очекував многу повеќе од вакцините

Милијардерот Бил Гејтс изјави дека е потребен голем истражувачки напор вреден неколку десетици милијарди долари за светот подобро да се подготви за следната пандемија.
Read more

Бил Гејтс и корона: Нападот со биолошко оружје е поопасен од пандемија

Основачот на Microsoft, Бил Гејтс изјави дека светот мора да се подготви не само за нова пандемија, туку и за можни терористички напади со биолошко оружје, кои би можеле да бидат поопасни од ширењето на коронавир
Read more

Бил Гејтс од вчера и официјално разведен

Бил и Мелинда Гејтс официјално се разведени, пренесуваат американските медиуми.
Read more

И богатите плачат - Гејтс сам се обвинува за разводот од Мелинда

Бил Гејтс наводно се обвинувал себеси за разводот од сопругата Мелинда, како што објави New York Post, цитирајќи ги зборовите на неименуван учесник на годишната конференција Allen & Co, позната како „летен кам
Read more

Откриена тактиката како Бил Гејтс ја изневерувал сопругата

Бил Гејтс на работа доаѓал со Mercedes, а потоа заминувал на средби со Porsche, тврдат негови соработници кои сметаат дека тоа било тактика за средби со други жени додека бил во брак со Мелинда Гејтс, пишува Busi
Read more

На Мелинда ѝ пречело пријателството на Бил со педофилот Џефри Епстин

Според најновите информации кои излегоа во американските медиуми, брачниот пар Гејтс не се разделува пријателски, а наводно Мелинда со години му била лута на Бил поради неговото зближување со педофилот Џефри Епстин.
Read more

Гејтс објасни за мутациите: Знаеме што треба да направиме за да ги спречиме

Американскиот милијардер и основач на Microsoft, Бил Гејтс во последниот период честопати коментира за пандемијата на коронавирусот, повикувајќи на вакцинација и почитување на мерките.
Read more

Бил Гејтс: Богатите нации треба да јадат синтетичко говедско месо

Богатите нека заборават на бифтек од говедско месо затоа што Бил Гејтс сака да ја наполнат чинијата со синтетичко месо за да ја зачуваат планетата.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more