Бил Козби

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Бил Козби (84) се соочува со нова тужба за сексуална злоупотреба и силување, овојпат од неговата колешка, актерката Лили Бернард, со која се запознал на сетот за „The Cosby Show“.
Read more

По излегувањето од затвор, Бил Козби најави документарец

Откако судот ја укина пресудата за сексуално злоставување и го ослободи од затвор, Бил Козби најави враќање во
Read more

Судот нареди Бил Козби да биде пуштен на слобода, пресудата укината

Врховниот суд во Пенсилванија ја укина пресудата за комичарот Бил Козби со која беше прогласен за виновен за сексуално злоставување.
Read more
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more