BMW

filter

BMW го претстави освежениот, поагресивен и полуксузен X7

BMW официјално го претстави обновениот голем луксузен теренец со ознака X7.
Read more
filter

BMW M8 Competition е поатрактивен и помоќен благодарение на Wheelsandmore

Read more
filter

Поглед во тјунираниот BMW M5 CS со 900 КС

Тешко е да се поверува дека има сопственици на најмоќниот BMW M5 на кои не им се доволни 635 КС и 750 Nm максимален вртежен момент.
Read more
filter

Радикалниот BMW 850ci е магнет за очи

BMW Серијата 8 E31 продолжува да ужива посебен статус и 30 години откако се појави на пазарот, а еден интересен примерок го привлече вниманието на саемот SEMA минатиот месец.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот BMW M4 co 577 KС

Јапонската компанија за тјунирање 3D Design посвети внимание на BMW M4 и го направи уште подобар.
Read more
filter

BMW објави фотографии од тестирањето на електричниот i7

BMW интензивно го тестира електричниот луксузен модел i7 кој заедно со новата генерација на Серија 7 би требало да биде претставен наредната година и ќе биде одговор на Mercedes S класа.
Read more
filter

BMW го претстави концептот XM

Најголемиот и најмоќен M BMW развива 750 КС. Го движи хибриден V8 мотор кој развива 1000 Nm.
Read more
filter

Вистински „ѕвер“ - тјунираниот BMW 850i развива 700 КС

Серијата 8 кабриолет е најлуксузниот караван во понудата на BMW, а сите негови верзии се повеќе од моќни, но во Manhart не мислат така.
Read more

Дали ЕУ навистина е подготвена за бранот електрични возила?

Инфраструктурата и капацитетите за полнење батерии во Германија заостануваат зад продажбата на електрични автомобили, а многу земји од ЕУ воопшто немаат мрежа на станици за полнење, предупреди извршниот директор н
Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW M3, Audi RS5 или AMG C63 Black Series?

BMW M3 го движи 3-литарски твин турбо мотор кој развива 510 КС и 650 Nm максимален вртежен момент. Тежи 1,730 килограми. Audi RS5 Sportback развива 450 КС и 600Nm. 
Read more
play_arrow

BMW M3 или Nissan Silvia S15 - кој е побрз?

Во новата трка ќе ги видиме одличните Nissan Silvia S15 и BMW M3. M3 го движи 3-литарски твин турбо мотор кој развива 510 КС и 650 Nm максимален вртежен момент.
Read more
filter

BMW го претстави освежениот електричен кросовер iX3

BMW ја претстави редизајнираната верзија на моделот iX3. Потполно електричниот кросовер iX3 е присутен на пазарот нешто повеќе од 2 години, а германската компанија одлучи да го освежи.
Read more