BMW

play_arrow

Како се снајде BMW M4 Competition на патеката во Нирбургринг?

Познатиот BMW M4 Competition го движи редни трилитарски 6-цилиндричен бит турбо мотор кој развива 510 КС и 650 Nm максимален вртежен момент.
Read more
play_arrow

Audi RS6 vs BMW M550i – кој е побрз?

Кој победи во трката меѓу Audi и BMW?
Read more
filter

BMW го претстави новиот Gran Coupé од Серија 4

Во Минхен се уверени дека со новата генерација на Серија 4 Gran Coupé ќе привлечат многу купувачи на кои им се допаѓа практичната каросериска верзија која BMW ја нудеше и со претходната генерација на Серија 4.
Read more
filter

BMW го претстави првиот електричен модел i4 M50

BMW го претстави својот прв електричен модел со ознака М. Овој модел е заснован на електричната лимузина i4, a го движи електричен мотор со 544 КС и 795 Nm максимален вртежен момент.
Read more
filter

Ова се новите BMW M3 и M4

BMW ги претстави новите модели M3 и M4.
Read more
play_arrow

Кој е побрз: Lamborghini Urus или BMW X6 M Competition?

Lamborghini Urus се смета за крал меѓу луксузните спортски кросовери, но овој пат се соочи со BMW X6 M Competition.
Read more
filter

Дали би купиле BMW 740iL од 2000 година?

На eBay се продава примерок од BMW Серија 7 кој чини 80.000 долари, иако е произведен во 2000 година.
Read more
filter

Дали би купиле BMW E30 M3 од 1987 година?

На моделите M3 постојано им расте цената, а еден E30 M3 наскоро ќе биде продаден на аукција.
Read more
filter

Како изгледа новиот BMW M3 по третманот во Manhart?

Иако новиот M3 без сомнеж е помоќен автомобил од претходниот модел, германскиот тјунер Manhart веќе направи значајни модификации на овој спортски модел.
Read more

„Бубрезите“ остануваат - BMW не се откажува од контроверзната маска

BMW неодамна се сврти кон нов дизајнерски јазик што не им се допаѓа на сите. Исклучително големата предна решетка често е мета на критики, особено на социјалните мрежи.
Read more
filter

Тјунираниот BMW M8 Gran Coupe сега развива 808 КС

Сопствениците на BMW M8 Gran Coupe кои сакаат уште помоќен автомобил, може да се обратат до познатиот тјунер G Power.
Read more
filter

BMW го претстави M5 CS - најмоќниот M модел во историјата

Компанијата BMW го претстави својот нов, моќен модел – M5 CS.
Read more
реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more