BMW

play_arrow

BMW покажа ретки модели од Серија 7, меѓу нив и примерок со V16 мотор

BMW ги отвори вратите на своите архиви и покажа три многу посебни и неверојатно ретки примероци од Серија 7. Ова се автомобили кои комбинираат брзина и луксуз во еден многу атрактивен „пакет“.
Read more

BMW не се откажува од контроверзниот дизајн

Премиерата на овој автомобил предизвика поделени мислења и започна бројни дискусии меѓу фановите, но од BMW тврдат дека се сигурни дека брендот оди во вистинска насока.
Read more

BMW најави четири нови SUV модели

BMW поднесе апликација која покажува дека има намера да произведе четири целосно нови електрични SUV модели.
Read more
play_arrow

Прв поглед на новото BMW

Read more

Дали BMW ги „спојува“ сериите 4 и 8 во нова серија 6?

BMW наводно планира да направи промени кога е во прашање понудата на модели, главно поради состојбата на пазарот, односно побарувачката.
Read more

Хибридната BMW Серија 7 пристигнува со 560 КС

Се ближи пристигнувањето на следната генерација на BMW Серија 7, а сега се појавија информации дека M750e ќе има иста моќност како и актуелниот M760i xDrive.
Read more

Во Европа 8 од 10 луѓе сакаат да возат електричен автомобил

Истражувањето за животната средина и за електричните автомобили, спроведено минатиот август во Европа, покажа дека жителите на Стариот контитент се загрижени поради климатските промени.
Read more
filter

BMW интензивно го тестира новиот тркачки M4 GT4

Oдговорот од Минхен на неодамна претставениот тркачки Porsche Cayman GT4 RS Clubsport ќе пристигне на тркачките стази во 2023 година.
Read more

BMW продаде милион електрифицирани автомобили

Станува збор за хибридни и целосно електрични возила, односно за сите автомобили кои имаат електричен мотор во погонскиот склоп.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more