бокс-офис

play_arrow

„Space Jam 2“ и Леброн Џејмс го освоија бокс-офисот

Филмот „Space Jam: A New Legacy“ со Леброн Џејмс заработи 31,6 милиони долари во Северна Америка минатиот викенд, пренесе CNN.
Read more
play_arrow

И Кина има филм за коронавирусот

Кинескиот „Chinese Doctors“ е најгледан филм во Кина минатата недела. Филмот заработи над 53 милиони долари во само три дена прикажување.
Read more
play_arrow

Бокс-офис: „Black Widow“ го освои врвот, но е опасен за гледање

Филмот „Black Widow“ заработи над 218 милиони долари за три дена и е најголемото филмско остварување во последните две години.
Read more
play_arrow

„F9“ втор викенд на врвот на бокс-офисот, „Boss Baby 2“ со одличен старт

Изминатиот викенд, за разлика од претходниот, немаше нови рекорди на гледаност.
Read more
play_arrow

„Fast 9“ урна рекорди на бокс-офисот

Деветтото продолжение на „Fast and Furious“ оствари заработка од 70 милиони долари во текот на премиерното прикажување во Северна Америка, пренесе Variety.
Read more
play_arrow

„The Hitman’s Wife’s Bodyguard“ лесно го освои бокс-офисот

Филмот „The Hitman’s Wife’s Bodyguard“ се најде на врвот на бокс-офисот во САД, со заработка од 11.6 милиони долари во текот на премиерното прикажување минатиот викенд.
Read more
play_arrow

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Второто продолжение на „A Quiet Place“ и во третиот викенд на прикажување се наоѓа на врвот на американскиот бокс-офис, заработувајќи над 100 милиони долари на домашниот пазар.
Read more
play_arrow

„The Conjuring: The Devil Made Me Do It“ го освои бокс-офисот

Хоророт „The Conjuring: The Devil Made Me Do It“ триумфираше на бокс-офисот во Северна Америка, со заработка од 24 милиони долари, пренесе Variety.
Read more
play_arrow

„A Quiet Place 2“ без проблеми го освои бокс-офисот

По брутално лошата година и промените во кината поради пандемијата, конечно живна американскиот бокс-офис.
Read more
play_arrow

„Fast & Furious 9“ го освои светскиот бокс-офис

Деветтото продолжение на „Fast & Furious“ заработи 162.4 милиони долари на светскиот бокс-офис. Филмот беше премиерно прикажан во 8 земји меѓу кои се Кина, Јужна Кореја и Хонгконг.
Read more
play_arrow

„Wrath of Man“ со Џејсон Стејтам на врвот на бокс-офисот

Трилерот „Wrath of Man“, со Џејсон Стејтам во главната улога, се најде на врвот на бокс-офисот во Северна Америка, со скромна заработка од 8.1 милион долари.
Read more
play_arrow

„Demon Slayer“ го освои американскиот бокс-офис

Акционата аниме авантура „Demon Slayer“ викендов се најде пред „Mortal Kombat“ на американскиот бокс-офис, со заработка од 6.4 милиони долари, пренесе Variety.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more