Борис Бекер

Ѓоковиќ за најтешкиот момент во кариерата: Зјапав во ѕид и ми беше многу лошо

Документарниот филм за животот на легендарниот Борис Бекер имаше премиера, а во него се појави и првиот рекет на светот Новак Ѓоковиќ кој откри неколку интересни детали.
Read more

Борис Бекер си најде работа: Му се враќа на коментирањето

Поранешниот германски тенисер, Борис Бекер, си  најде работа брзо по излегувањето од затвор. Неговиот глас ќе се слушне веќе на Австралија опен.
Read more

Клоп: Не ми дозволија да го посетам Бекер во затвор

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, откри дека британските власти не му дозволиле да го посети легендарниот тенисер Борис Бекер во затвор.
Read more

Борис Бекер во солзи: В затвор еден сакаше да ме убие, друг да ме силува

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер (55) откри низ каков ужас минувал во затворот каде помина осум месеци по обвиненија за финансиски малверзации.
Read more

Борис Бекер излезе од затвор и заработи 500.000 евра

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер пред неколку дена беше пуштен од затвор, а веднаш по излегувањето на слобода даде интервју од кое заработи 500.000 евра.
Read more

Борис Бекер излезе од затвор, ќе биде депортиран

Read more

Борис Бекер драстично ослабе во затвор, го послуша советот на Ѓоковиќ

Германскиот тенисер Борис Бекер во април беше осуден на две и пол години затвор поради финансиски малверзации, а по шест месеци зад решетки  од Англија стигнаа загрижувачки вести за неговата состојба.
Read more

Бекер се жали на лошата храна и нечовечките услови во затворот

Тениската легенда Борис Бекер отслужува казна од две и пол години во затвор во Лондон и тоа во специјално примено одделение, пред да биде распореден во други единици со останатите затворените.
Read more

Бекер во затвор ќе има улога на фитнес тренер

Легендарниот тенисер Борис Бекер во затворот Вандсворт ќе има неколку необични улоги, а за останатите затвореници ќе биде фитнес тренер.
Read more

Борис Бекер осуден на две и пол години затвор поради финансиски измами

Германската тениска легенда Борис Бекер е осуден на две и пол години затвор поради финансиски измами и ќе мора веднаш да се упати на издржување на казната, одлучи судот во Лондон.
Read more

Бекер: Не знам што ќе прави Новак, пред него е голема одлука

Борис Бекер, поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, објави колумна во Daily Mail во врска со проблемите кои српскиот ас ги доживеа обидувајќи се да го брани тронот на Австралија опен.
Read more

Бекер: Ѓоковиќ е најразочаран што не може да игра

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер, поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, изјави дека прекинот на сезоната поради коронавирусот предизвикал најголема штета на српскиот ас и светскиот рекет број 1.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more