Бостон Селтикс

play_arrow

Бостон Селтикс станаа рекордни НБА шампиони

Кошаркарите на Бостон Селтикс ги победија Далас Маверикс со 106:88 во петтиот натпревар од финалето на НБА и ја освоија титулата со вкупен резултат 4:1.
Read more
play_arrow

Далас на крилјата на Дончиќ го замрзна Бостон на -38 и ја продолжи финалната серија

Кошаркарите на Далас Маверикс успеаја да ја постигнат првата победа во финалната серија од НБА лигата, откако ноќеска на домашен паркет го декласираа Бостон Селтикс со 122:84.
Read more
play_arrow

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Во третиот натпревар од големото финале на НБА, кошаркарите на Бостон Селтикс на гостински терен го совладаа Далас Маверикс со 106:99 и со тоа дојдоа на чекор до титулата шампион во НБА.
Read more
play_arrow

Бостон направи нов чекор кон титулата, ниту феноменалната игра на Дончиќ не му помогна на Далас

Бостон Селтикс синоќа во „ТиДи Гарден“ ја оствари втората победа во финалната серија во НБА против Далас Маверикс, а резултатот на семафорот гласеше 105:98.
Read more
play_arrow

Пеп таличен за Селтикс: Бостон го уништи Далас на стартот од финалето

Бостон Селтикс ноќеска го победи Далас Маверикс со 107:89 на стартот од финалната серија на НБА.
Read more
play_arrow

Метла за Индијана: Бостон ќе се бори за титулата во НБА лигата

Кошаркарите на Бостон Селтикс се пласираа во финалето на НБА плеј-офот, откако во четвртиот натпревар од финалето на Истокот славеа над Индијана Пејсерс со 105:102.
Read more
play_arrow

Забава каква што можевме само да посакаме: Бостон славеше со чудесна тројка и продолженија

Бостон Селтикс победија со 133:128 против Индијана Пејсерс на стартот од финалето на Источната конференција.
Read more
play_arrow

Лидерот Бостон падна во Атланта, го средија Мареј и Богдановиќ

Атланта Хокс по едно продолжение го победија Бостон Селтикс со 123:122. Дежонтеј Мареј и Богдан Богдановиќ му пресудија на лидерот во НБА.
Read more
play_arrow

Бостон го разби Голден Стејт со 52 разлика, Кари го имаше најлошиот меч во кариерата

Кошаркарите на Бостон Селтикс му го нанесоа еден од најтешките порази во историјата на Голден Стејт Вориорс, а Стеф Кари го одигра најлошиот натпревар во кариерата.
Read more
play_arrow

Јокиќ стоеше 5 секунди, сите се чудеа зошто, а всушност е генијално

Итриот Никола Јокиќ повторно ги надмудри противниците.
Read more
play_arrow

Милвоки се врати кога е најпотребно: Јанис и Портис го средија Бостон

Серијата лоши резултатите Милвоки Бакс ја прекина со победа над досега најдобриот тим во НБА, Бостон Селтикс, и тоа со високи 33 поени разлика.
Read more
play_arrow

Хардавеј и Дончиќ го средија Вашингтон, дербито на Истокот за Бостон

Деветта сезонска победа за Далас Маверикс откако славеше на гости во американската престолнина кај Вашингтон Визардс благодарение на расположениот Тим Хардавеј и дабл-дабл учинокот на Лука Дончиќ.
Read more
реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more