Бостон Селтикс

play_arrow

Тејтум го собори рекордот на најстариот НБА клуб: Ни Лери Бирд не можеше да го стори тоа

По недела и пол од новата сезона во НБА, Бостон Селтикс е единствениот непоразен тим, а синоќа го подобри својот рекорд на 5-0 со победата над Бруклин Нетс од 124:114.
Read more
play_arrow

Бостон го победи Мајами и се доближи до пресврт досега невиден во историјата на НБА

Read more
play_arrow

Тејтум не дозволи елиминација: Бостон го победи Мајами и намали на 3-1

Кошаркарите на Бостон Селтикс го победија Мајами Хит со 116:99 и намалија на 3-1 во плеј-офот од Источната конференција.
Read more
play_arrow

Бостон го среди Мајами, израмни, и најави атак на шампионскиот прстен

Кошаркарите на Бостон Селтикс го совладаа Мајами Хит со 127:102 на гостински терен во вториот натпревар од финалето на плеј-офот на Источната конференција и израмнија на 1:1 во серијата прв до четири победи.
Read more
play_arrow

Дончиќ го одведе Далас во финалето на Запад, отпаднаа бранителот и вицешампионот

Кошаркарите на Далас Маверикс и Бостон Селтикс се пласираа во финалето од НБА плеј-офот со исфрлање на минатогодишните финалисти Феникс Санс и Милвоки Бакс.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more